Bölüm Hakkında

Moleküler Biyoloji ve Genetik tüm organizmalardaki yaşamsal ve kalıtımsal faaliyetleri moleküler düzeyde inceleyen bilim dalıdır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik son yıllarda teknoloji, tıp, biyokimya, biyofizik ve genetik alanlarındaki gelişmelerin merkezinde baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu alandaki literatüre her an yeni bilgiler eklenmekte ve bilgiye ulaşmak için kullanılan teknolojiler sürekli değişmekte ve yenilenmektedir. Ülkemizde ve dünyada bu baş döndürücü hıza ayak uyduracak ve destekleyecek nitelikli, vizyon sahibi bilim insanlarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

4 Nisan 2011  tarihinde kurulan  bölümümüz bu gereksinimleri karşılayacak, Moleküler Biyoloji ve Genetik bilimlerinin çeşitli alt dallarında teorik ve uygulamalı bilgilerle donatılmış kalifiye elemanların yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

Bölümümüz, dünyada her geçen gün önemi artan moleküler biyoloji ve genetik alanında ar-ge faaliyetleri ile bu alandaki bilimsel bilgilere yenilerini katmayı ve interdisipliner fikirler geliştirebilen, bilgi ve teknoloji üretebilen,eğitim-öğretim-temel araştırma ve teknoloji kavramlarını entegre bir şekilde hayata geçirecek araştırmacılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Genç ve dinamik kadromuzla analiz ve sentez yeteneği ile donanmış, mesleki yetkinliğe sahip bireyler yetiştirerek ülke bilim ve teknolojisine katkıda bulunarak moleküler biyoloji ve genetik alanlardaki araştırmalarda önde gelen bölümlerden biri olmayı hedeflemekteyiz.

0378 501 10 00 : --- 0378 501 10 18: --- Eposta: fen@bartin.edu.tr

Copyright 2017 Bartın Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı